Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę ale zakup latarki osobistej powinien być sumą indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Warto odpowiednio wcześniej spróbować odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań związanych z oświetleniem.

 

1. Czy potrzebujesz światła mocno skupionego do oświetlania dalszych odległości, niejednokrotnie oddalonych o kilkaset metrów czy raczej do szerokiego oświetlenia przestrzeni wkoło Ciebie? Światło skupione preferowane np. przez służby mundurowe czy myśliwych posiadają np. modele Olight ( M3XS-UT, M2XS-UT, M23, M20SX JAVELOT). Możliwy do osiągnięcia jest nawet kilometrowy zasięg światła.

 

2. Jak często będę używał mojej podręcznej latarki? Jeśli często - sugerujemy wybór oświetlenia akumulatorowego, jeśli rzadko - można się pokusić o model zasilany bateryjnie. Dlaczego? Często na jednym komplecie baterii latarka w najwyższym trybie popracuje nam ledwie kilka godzin a baterie powędrują do kosza. W dłuższej perspektywie stracimy na nie majątek a latarka bateryjna, tańsza w zakupie, w konsekwencji, po kilku latach użytkowania stanie się znacznie droższym zakupem niż akumulatorowa. Powyższy podział jest dość płynny gdyż dzisiejsze latarki często są zasilane zarówno na akumulatory jak i na baterie.3. Czy rozmiar ma znaczenie? Mitem jest, że duża latarka da nam więcej światła niż mała. Obecne technologie pozwalają zaopatrzyć serca malutkich latarek w elektronikę pozwalającą generować potężne strumienie światła. Jeśli jednak chcemy mieć przy sobie światło zawsze, warto wybrać model mieszczący się w kieszeni kurtki czy spodni. Duże, mocne aluminiowe latarki sugerujemy użytkownikom, którzy latarki nie używają często a jednocześnie chcą czuć się bezpiecznie ( agencje ochrony, straż celna, policja )

 

4. Jakie wybrać źródło światła? Obecnie większość latarek to latarki LED pracujące na nowoczesnych i bardzo wydajnych diodach. Są bardzo ekonomiczne, pracują wiele tysięcy godzin i jednocześnie dają niezwykle jasne światło barwy białej lub niebieskiej. Światło może być ciepłe lub zimne. Starsze latarki mógłby pracować na żarówkach xenonowych, kryptonowych, halogenowych .

 

5. Czy ważny jest dla Ciebie czas pracy latarki? Warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia na jednym komplecie baterii lub po naładowaniu akumulatora. Im będzie dłuższy, tym bezpieczniej i bardziej komfortowo możemy się czuć w terenie Trzeba pamiętać aby w trakcie podróży lub podczas wycieczki zawsze mieć pod ręką zapasowe źródło zasilania i zwracać uwagę na wskaźniki naładowania/rozładowania akumulatora. Latarki o bardzo dużej mocy w trybie turbo potrzebuje

 

6. Czy ilość lumenów przekłada się na zasięg światła?  NIE - zasięg światła jest wypadkową mocy wyrażonej w lumenach, budowy odbłyśnika, zastosowanej diody (jej mocy i barwy światła). Światło zimne bezie zawsze odbierane przez oko ludzkie jako mocniejsze niż ciepłe. Moc światła powyżej 1000 lumenów stała się już standardem.7. Czy szukasz samej latarki czy potrzebujesz do niej również rozmaite akcesoria? Często latarka wymaga do prawidłowego działania odpowiedniej oprawy, by wydobyć z niej wszystkie dodatkowe zalety. Włącznik żelowy, montaż na broń, filtry o różnej barwie światła, dodatkowe akumulatory, kabura, baterie,  eleganckie opakowanie - te wszystkie elementy również Państwo również w naszej ofercie. Często latarka wymaga do prawidłowego działania odpowiedniej oprawy, by wydobyć z niej wszystkie dodatkowe zalety.W naszej ofercie znajdują się wyłącznie latarki najlepszych marek, sprawdzone przez lata:  Mactronic, Led Lenser, Fenix, Nitecore, Maglite, Olight, Sigma, Silva, Petzl. Wszystkie nasze produkty posiadają wieloletnią gwarancję. W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi doradcami, chętnie odpowiemy na Państwa pytania służąc naszą wiedzą i doświadczeniem.